Дослідники з Університету Лідса у Великобританії розшифрували фізичний процес, який відбувається в роті під час жування шматочка шоколаду. Коли він переходить з твердого стану в м’яку емульсію, багато людей знаходять це дуже приємним.
Використовуючи аналітичні методи трибології – науки про контактну взаємодію деформівних твердих тіл під час відносного руху – англійські вчені дослідили механізми взаємодії шоколаду зі слиною в роті. Трибологія вивчає процеси тертя, зношування та змащування.
Результати дослідження були опубліковані в журналі ACS Applied Materials & Interfaces. Аналіз проводився з використанням елітного чорного шоколаду та штучної 3D-поверхні, що нагадує язик, розробленої в Університеті Лідса. Вчені виявили, що коли шматочок шоколаду контактує з язиком, він виділяє жир, який покриває ротову порожнину жирною плівкою, що сприяє відчуттю гладкості на язиці, яке багато людей вважають таким приємним.
Історія шоколаду сягає глибших часів, ніж цивілізації Центральної Америки. Археологічні знахідки відсунули використання какао-бобів на 1 500 років назад, до верхів’їв джунглів Амазонки.
Хоча відсоток жиру в шоколаді може варіюватися, його жування залишається приємним досвідом. Однак велика кількість жиру в какао-продуктах може бути шкідливою для організму, що спонукало вчених шукати способи зробити шоколад кориснішим, зберігши при цьому його унікальний смак. Вчені дійшли висновку, що є сенс виробляти цукерки, вкриті шаром жиру, зменшуючи при цьому вміст жиру в шоколадній масі всередині.