Похмурий прогноз: людство стоїть на порозі незворотного колапсу

27.02.2023

Захоплююче дослідження фізиків-теоретиків розкриває справді жахливі цифри. Результати масштабної наукової роботи показали, що якщо людське суспільство продовжить рухатися в тому ж напрямку, цивілізація, якою ми її знаємо, прийде до “незворотного колапсу” всього за кілька десятиріч.

Людство стоїть на порозі незворотного колапсу

Дослідження, опубліковане в журналі Scientific Reports, є моделлю нашого майбутнього. Робота ґрунтується на даних про поточні темпи вирубки лісів та використання інших ресурсів. Вчені кажуть, що навіть найоптимістичніші прогнози показують 90% ймовірність катастрофи.

Фізики з Інституту Алана Тюрінга та Університету Тарапака прогнозують, що незабаром на Землі будуть вирубані останні ліси. У поєднанні з глобальними демографічними змінами та споживанням ресурсів це неймовірний удар по людству. У світлі цього вчені кажуть, що суспільство, яким ми його знаємо, може припинити своє існування протягом наступних 20-40 років.

Однак є і хороші новини: дослідники відзначають, що темпи вирубки лісів за останні роки дійсно знизилися в глобальному масштабі. Однак вони все ще залишаються надто високими і все ще приносять збитки, оскільки нещодавно висаджені дерева не можуть захистити навколишнє середовище так само, як зрілі ліси.

“Розрахунки показують, що при збереженні реальних темпів зростання населення і споживання ресурсів, особливо лісових, у нас залишилося всього кілька десятиліть до незворотного краху нашої цивілізації”, – йдеться в статті.

Щоб запобігти краху, потрібні фундаментальні трансформації. Автори стверджують, що головною рушійною силою краху є те, що планетарне споживання ресурсів не сприймається всерйоз, оскільки воно регулюється економікою. Наша цивілізація ставить на перше місце інтереси окремих людей, країн чи територій, не дбаючи про всю екосистему.

Тому, щоб зупинити катастрофу, людям потрібно переглянути поточну модель суспільства і прийняти таку, яка ставить інтереси екосистеми вище індивідуальних.